Zvieratká

Každé sme iné. A každé máme svoj príbeh. Čítajte:

 

Opička

Opička SAM pochádza z Peru, z peruánskej džungle. Je expertom na znovupoužívanie vecí. Stále sedí vo svojej dielničke a dookola opravuje a prerába staré, nepotrebné a vyhodené veci, aby ich mohli ostatní znova používať.

 

Medvedík

Medvedík SMEJKO pochádza z Kanady. Stále sa smeje a je expert na znečistenie vzduchu. Keď zbadá nejaké znečistenie, hneď sa prestane usmievať! Oblieka sa veľmi konzervatívne, a preto sa často stáva terčom posmechu. Občas zabudne zavrieť dvere od chladničky, čo rozčuľuje ostatných Eco Snooperov, ale odpustia jej, keď sa na nich usmeje.

 

Dráčik

Dráčik KOMODO pochádza z Indonézie. Je veľmi ješitný a nechce nosiť okuliare. Myslí si, že hádže odpadky do koša, ale často sa kôli svojmu slabému zraku netrafí. Učí deti v škole ako rozoznať znečisťovateľov životného prostredia. Keďže nenosí okuliare, stalo sa aj, že si pomýlil Flip Flopa s tabuľou a začal písať kriedou na jeho tričko!

 

Prasiatko

Prasiatko BLING BLING pochádza z Japonska. Robí ekologické žúry, kde všetci spoločne sadia stromy, vyrábajú klobúky z recyklovaného papiera a pečú pamlsky pre zvieratká z útulku.

 

Žirafka

Žirafka LOOP-DE-LOO pochádza z najpriateľskejšieho miesta na svete, z Botswany. Učí ostatných, že je lepšie zdieľať autá na cestu do práce, či chodiť radšej pešo alebo na bicykli a ešte zhasínať svetlá, či používať šetriace žiarovky. Je najlepšia kamoška so všetkými Eco Snoopermi. Kedykoľviek niektorý z nich urobí dobrý skutok, spraví premet! Vždy je ochotná pomôcť upratať alebo vyčistiť čokoľvek od odpadkov. Miluje hip-hop!

 

Levík

Levík SMOG pochádza z Tanzánie. Na svojej farme pestuje iba organické potraviny. Zaprisahal sa, že všetko jeho ovocie a zelenina sú pestované bez pesticídov a nie sú geneticky modifikované. Smog má rád rýchle autá. Koník Yippee-Yi mu preto často musí dávať pokutu.

 

Pandička

Pandička PLUM je baletka z Číny. Každého stále upozorňuje na to, aby zhasínal na noc svetlá. Opička Sam obyčajne pracuje dlho do noci a občas zaspí na lavičke. Vtedy príde Plum a zhasne po ňom svetlá. Chce, aby každý vedel, že svetlá mätú zvieratká a rušia ich v ich prirozenom prostredí.

 

Poník

Poník YIPPEE-YI pochádza z Argentíny. Je členom policajnej jednotky Eco Snoopers. Stále žuje žuvačku a keď sa mu jedna minie, začne žuvať ďalšiu. Yippee-Yi však každú vyžuvanú žuvačku dá naspäť do papierika a vopchá si ju do vrecka. Ale jeho vrecko má dieru! Bida-Bop je jeho stály parťák, ale nie preto, že by ho mal rád. Bida-Bop po ňom zbiera všetky stratené žuvačky!

 

Zajačik

Zajačik WIGGLY pochádza z Maďarska, kde obľubujú štipľavé jedlá. Preto si do každého svojho jedla dáva štipľavú omáčku, dokonca aj na zmrzlinu!!! Wiggy je citlivý na hlukový smog. Kedykoľvek začuje nejaký rušivý zvuk, uši sa mu začnú točiť ako vrtule helikoptéry a on vzlietne do výšky. Často sa hnevá na levíka Smoga, ktorý občas vydáva rôzne čudné zvuky.

 

Medvedík čistotný

Medvedík čistotný ROCKET pochádza z mesta Boise, v štáde Idaho v Amerike a je členom skupiny Čiernych Špiónov. Čierni Špióni sú tajná skupina, ktorá sa snaží znečisťovať životné prostredie. Rocket je známy výrobou malých hračkárskych raketiek, ktoré vystreľuje ostatným do okien a desí ich. Rocket a Romeo sa častokrát pobijú. Preto má Romeo skoro stále červené líco a Rocket modrinu pod okom.

 

Hrošík

Hrošica HOLLY WOOD pochádza samozrejme z Hollywoodu! Rada spieva a tancuje a chce sa stať herečkou. Skladá piesne o tom, ako sa starať o životné prostredie. Je bývalý frajer je Quentin, ale rozišli sa a teraz už niesú veľmi kamoši.

 

Ovečka

Ovečka SUSIE pochádza z Írska. Jej najlepšia kamoška je slonica Bling-Bling. Spolu robia žúry po celom svete, kde učia všetkých ako sa správať pekne k životnému prostrediu. Susie chce, aby sme všetci prestali používať plastové tašky a radšej si nosili do obchodu vlastné, recyklované. Jednou z jej povinností je, upozorňovať rodičov, aby radšej všetky úšty platili elektronickyi, aby nemali toľko zbytočnej papierovej pošty.

 

Mačička

Mačička ROMEO je vlastne kocúr. Vždy sa mu zježia fúzy, keď vidí znečistenú vodu. Miluje arašidy a občas hádže škrupiny na zem. Preto po ňom ostatné zvieratká často kričia, nech už toľko neznečisťuje okolie!

 

Sloník

Sloník FLIP PLOP pochádza z Indie. Je veľmi nerozhodný. Akonáhle sa rozhodne pre jednu vec, hneď si to rozmyslí. Študuje environmentalistiku. Jeho najlepší kamoš je žabiak Mango, ktorý všade rozsýpa semienka. Flip Flop ich zbiera zo zeme a spolu ich sadia.

 

Príšerka

Príšerka QUENTIN kedysi partil k Eco Snooperom, ale zaplietol sa do bitky s Romeom o to, kto bude ich šéfom. Keďže všetci chceli za vodcu Romea, stal sa znečisťovateľom. Jeho najlepší kamoš je Hot Head. Spoločne sa snažia zničiť ekologickú snahu ostatných Eco Snooperov.